23:36:19
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A stílus meg az ember
... Elejére 2. lap 
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 13:43 | Sorszám: 80
:--D Kreténkém már védekezik.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 13:03 | Sorszám: 79
Lehet, "nem idevalónak fogja vélelmezni" amit ezután írok, de ha mélyebben belegondol talán mégis annak minősiti majd valamikor.
Az én proli őseim--azzal együtt hogy az előzőekben már vázolt "jótulajdonságaik voltak": vallásosság, házasságszeretet, gyerekszeretet, munkatisztelet sstb...stb.--NEM VOLTAK "makulátlan" emberek, több olyan hibát--tipushibát--jómagam, is fölfedeztem az életükben sőt, szóvá is tettem nekik "taknyos kölyökként" melyet most közlendő vagyok.
Például: Nem kedvelték, sőt "cikizték" "kicikizték néha" az úgymond "parasztokat".Nem volt becsülete közöttük a szakmailag "ügyetlen embernek" de főleg a "nem szorgalmasnak: a lustának" nem volt.Azután például nagyon tudták bántani az olyan asszonyokat-lányokat-"nőszemélyeket", akik NEM VOLTAK TISZTÁK--akár testi akár lelki értelemben.De!
És itt egy nagy TEMATIKUS UGRÁST kell tennem a tartalmi rezonencia érzékeltetésére: AHOGYAN A TANMŰHELYEKBEN IS "MÁS A LÉNYEG" A MESTER ÉS INAS VISZONYLATÁBAN ÚGY A MI PROLICSALÁDJAINKBAN IS MÁS...VOLT.
A tanműhelyben a MESTER a legjobb szakember a legügyesebb a leg-előrelátóbb a legokosabb s ezt a többi szakember-"segéd" is tudja-akceptálja,ott a TANMŰHELYBEN is nyilvánvaló hogy Ő a Mester is ember, embersségünk minden "velejárójával". Mondjuk: nem veti meg a piát, szeszélyes, olykor önző, jól megnézi a nőket-csajokat halaistennek, sokat beszél "csúnyán" is, olykor sokat sszövegel olyasmit is ami már az inas könyökén jön ki.. mégis..mégis...nála nem ez a lényeg, hanem az, hogy Őtőle lehet megtanulni leginkább a szakmát.Hát valahogy így volt van ez a mi "proliéletünkben is": érdemes volt átélni szeretteink gyengéit is mert amit kaptunk tőlük mindezért "AZ" SOKKAL TÖBBET ÉR-T.
k.k.

P.s.:
Most tessék majd azt mondani: ez a k.k. összevissza dumál nem idevaló "dolgokat"!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 11:54 | Sorszám: 78
Nem is várom el Öntől, hogy ismerje az összes tájszólás szavait.
Ennek az ellenkezőjét várom el: hogy az irodalmi nyelven társalkodjék ezen az országos fórumon.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 11:51 | Sorszám: 77
Drága keresztkem bácsinak 1 kis olvasnivaló: http://hu.wikipedia.org/wiki/Kommunista_ki%C3%A1ltv%C3%A1ny
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 09:25 | Sorszám: 76
Amit ez a Nyilt levél állit, az: igaz.
Mindehhez annyit lehetne pusztán hozzátenni, hogy:
1.) Nem a Tetemvár az, ahol a legrosszabb az ilyenértelmű "helyzet";
2.) Ahol viszont MÉG rosszabb, pl.: Lyukóvölgyben de az Avas-Dél bizonyos részein is, ott sokkal(!) rosszabb, mint a Tetemváron.
3.) Mindezen okból eredően a miskolci KDNP aláírásgyűjtő akciókat szervezett és szervez is, mely aláírási íveken expressis-verbis meg vannak jelölve azoka környékbéli helységek--pl.: Dubicsány, Rakaca stb..stb., melyeknek polgármesterei SZIVES-ÖRÖMEST HAJLANDÓAK befogadni azokat, akiket a Miskoci Önkormányzat 2 millió forinttal útjára bocsájt(-ana), ha hajlandók elhagyni a várost.Mert kötelezni senkit nem köteleznek erre!Arra viszont igenis, hogy fizessék a közös költséget, villanyszámlát, távfűtést és ne rakjanak tüzet szalonnasütés céljából a parketten a nappaliban.
Azokkal tehát, minden ballibes propaganda ellenére, akikre ez az ajánlás érvényes NEM AZ A PROBLÉMA, hogy cigányok, mondom "NEM(!) "AZ"! Hanem az, hogy a városi életformára és életstílusra különböző okokból képtelenek.Sokszor nem is a saját hibájuk folytán de képtelenek.
4.) Persze sokkal egyszerűbb és könnyebb azt mondani hogy: "azér' útálnak ki minket, mer' cigányok vagyunk".
k.k.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 08:52 | Sorszám: 75
Nyílt levél, Miskolc város első emberéhez.
Tisztelt Dr. Kriza Ákos polgármesterhonfitársam.
A tegnapi nap zárásaként köszönöm a miskolci rendőrség, és a Városrendészetnek ,hogy a város közbiztonságát fenntartották a romabűnözést támogató tüntetőktől.
És szeretném közölni ,hogy az itt lakó jelentős városi segítséget élvező két romacsalád a Rontó-ék(211) és a 142-szám alatt lakó Panyi-Hypos-ék is részt vettek illetve támogatták a tüntetést jelenlétükkel ,és pénz is kaptak előtte való napon érte.(a kapunk mellett vették át)
Sajnos itt a Miskolc-Tetemváron csak, ismétlem csak, két-három problémás bűnözőcsalád van akik uszítanak és fosztogatnak és UZSORA jellegű b.cs.-ből élnek meg egész jól és nyerészkednek a segélyekből. Az itt lakó romák nagy része becsületes. Kérem ha lehetséges ezen bűnözők elköltözésének támogatása kérem segítse őket ,ha kell törvényesen telepítesse ki a városhatáron kívűlre ezen problémás bűnözőforrásokat.
További bolsevikbűnözőmentes kellemes napot kívánok, miskolci honfitársa:
igazi név és cím
Kelt: Miskolc 2014 június 26.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 08:31 | Sorszám: 74
A "zbunyik" szó jelentését NEM TUDOM, NEM ISMEREM. De én nem is állitottam hogy MINDENT ISMERNÉK--Önnel ellentétben.Aki úgy véli ismeri azt, hogyí "mit jelent BIZONYOS KÖRÖKBEN"(!) a proli szó jelentése.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 08:29 | Sorszám: 73
"..A proli szó Marx óta összekapcsolódott az Istentelenséggel."
Ez tévedés.Az olvasatlan, 'ezügyben(!!!) HÓT-tájékozatlan buta emberek "dogmája"!
A dolog úgy pontos, hogy a marxizmus meg a materializmus "kapcsolódott össze" valóban az istentelenséggel valóban, de nem a "proli" "szó".
Én nagyon sok istenhivő "prolival" találkoztam az ÉLETBEN--A VALÓDI ÉLETBEN(!)-- s nem holmi ostoba könyvek lapjain.
Mert akkor, hogy ha ők istenhivők, akkor nem prolik? Ez ellen ők maguk tiltakoznának legjobban!
A jobboldali szocdem Kéthly Anna vagy Peyer Károly tiltakozna ez ellen leginkább, vagy az ugyancsak mélyen istenhivő, néhai Willy Brandt.
A hiba az Ön gondolkodásában ott van , hogy azonositja, gleichsaltolja a a "proli" szót a materializmussal-marxizmussal, pedig azt nem lehet(-ne)! Ha mindezt nem lépes belátni akkor nincs erről beszélnivaló.Ez egyszerűen DURVA-ÁRNYALATLAN ISMERETHIÁNY, TUDATLANSÁG, TANULATLANSÁG...Önnél--ebben a témában.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 07:08 | Sorszám: 72
Drága keresztkem bácsi, nem kell meggyőznie arról, hogy léteznek nyelvjárások, mert
tudom hogy léteznek.
A szavak jelentenek valamit: a jelentésük közmegegyezésen (konvención) alapszik.
Ha valaki országos fórumon publikál, használja az országos közmegegyezésnek örvendő
irodalmi nyelvet.
Odahaza elvárhatja, hogy értsék meg a nyelvjárási szavait.
Az Ön által felsorolt tájszavakat nem ismerem.
Pedig én is a Felvidék keleti csücskéből származom.
Csere-feladványom: "zbunyik".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 07:00 | Sorszám: 71
Drága keresztkem bácsi, teljesen fölösleges olyankor is vitatkoznia, amikor nincs miért és
nincs kivel.
A proli szó Marx óta összekapcsolódott az Istentelenséggel.
Ha az Ön nyelvjárásában a proli szó mellől ez a negatív zönge lekopott, ideje vón azt oda
visszatenni.
Van a szegény, ámde becsületesen dolgozó, Istenhívő, szociáldemokrata szakszervezeti tag gyári munkás.
Van az emberi méltóságától megfosztott, éhbérért, fogcsikorgatva robotoló, istentelen proli.
És van a munka világából is kiesett, lezüllött lumpenproli.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 06:31 | Sorszám: 70
Mondok: 3 szót.Tessék megmondani mit jelent!(ezt a próbát azért teszem, hogy láttassam, nem
érthető minden egymás számára, ill. NEM UGYANAZT JELENTIK A SZAVAK.Már ha egyáltalán jelentenek valamit.
1.) TROSZKA;
2.) SKIRÓ;
3.) MAKUKA?
Mit jelentenek ezek a szavak, tessék megmondani--tisztelettel kérdezem.
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 06:23 | Sorszám: 69
Önnél nem.Nálunk igen.Ez már így van, s hogy nálunk 'hogy van, azt én mondom meg, mert én tudom.
Amit Ön mond az a LUMPENPROLI.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 06:15 | Sorszám: 68
A proli nem Istenhívő.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 26. 06:01 | Sorszám: 67
Amit írtam az előző h.sz.-omban azt azért tettem, hogy megmutassam: egy "bizonyos dologról" egy adott "körben" nem(!) csak úgy és olymódon lehet gondolkozni és egyáltalán, megnyilatkozni, ahogy ott "divatos" ill. "comme ill ' faut".Ilyen például a NAGYBETŰKKEL IRÁS" vagy a PROLISÁG.És mindez nem exhibicionizmus.
Számomra ugyanis teljesen érthetetlen, hogy a "fórumozó körökben" mennyire egyértelmű megvetéssel és mindenféle negativ felhanggal beszélnek-irnak mindenről, ami "proletár", "proli-s" stb....stb.Mert én és a családom--legalábbis "felmenői irányban" egyértelműen proletárok vagyunk-voltunk leszünk.Ami NEKÜNK annyit jelent(att), hogy:
1.) Mindég MUNKÁBÓL ÉLTÜNK--MINDEN ŐSÖM!
2.) Nem szégyelltük soha a szegénységünket: az udvari budi-WC-t, hogy nincs a házainkban folyóvíz, hogy gyalog járunk s nem járművekkel, hogy lányaink-asszonyaink NEM "DIVATOZTAK".
3.) Hogy mindég mindeki katolikus volt és Istenhivő, s buzgó templombajáró: imádkozó, baldachnivivő, bibliaolvasó, s szent énekeket éneklő.
4.) Hogy mindég szerettük a könyveket, az olvasást és a kultúrát--sőt a könyvtárba járást, már a 30'-as 40'-es években is.
5.) Hogy a mi köreinkben ismeretlen volt a válás, a házastársak megcsalatása és ilyesmi.Viszont szent és örömteli volt a GYERMEKÁLDÁS.
Nekünk EZT és ILYESMIT jelentett a proliság, melyet más szókkal talán: A TISZTES ÉS BECSÜLETBEN MEGŐSZÜLT S LEÉLT SZEGÉNYSÉG fogalmakkal lehet megközeliteni.
Ezért is IDEGEN számomra az itteni GYŰLÖLETTELJES VILÁG, melyben a proli-zt bántják, megvetik, lenézik, kicsúfolják.Ezért van az, hogy ha tehetem "kifigurázom"--NAGYBETŰKKEL, egyéb módokon az itteni romlottsságot hogy jelezzem: VAN MÁS IS!(meg is kapom érte a gúnyt és a bántást az itteni romlottaktól, de nem baj!)
S mindezt azért "merem" megenni, mert igazamat AZ ISTEN JÓSÁGA EZERNYI JELLEL VISSZAIGAZOLTA ÉS MEGMUTATTA--szeretetével, tisza hálájáva Isten: JÓ UTAKON JÁROK, s jártam...többnyire.Gyarlóságaim ellenére is!
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 25. 21:48 | Sorszám: 66

... www.facebook.com/paz/photos/a.462264797743.253604.184431752743/10152488377872 ...
... www.facebook.com/peter.pfeffer.12
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 25. 07:03 | Sorszám: 65
Proli vagyok.Proli, proli, proli.....sz...ul, de büszkén.
(és ZSENI...természetesen, de csúcsSZERÉNY--már az óvodába' is "az" voltam)
k.k.

















hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 25. 00:48 | Sorszám: 64
Bagoly effekt ez részedről?

panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 25. 00:31 | Sorszám: 63
Kis kacsa országban is vannak gyurcsányok..
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 25. 00:09 | Sorszám: 62
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140623-orbanrol-is-megvan-a-velemenyuk-a-leha ...

Lengyel- magyar két jó barát????
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 24. 23:21 | Sorszám: 61
Jön elő belőled a (proli) művelccség...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 24. 20:40 | Sorszám: 60
A klozettba' titokban Lenin kopasz fejit szokom puszilgatni--zsidaj úriemberprolik móggyán.
Hadd évezzen el... ön seggpanduci.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 24. 20:23 | Sorszám: 59
Ugye hogy ugye..
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 24. 19:33 | Sorszám: 58
Én teljes mértékben megértelek téged, fiam.

keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 24. 18:57 | Sorszám: 57
Mi kommunisták "prolik" vagyunk ugyi...
Gugyerák Lajos s.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 24. 18:48 | Sorszám: 56
Napersze.
k.k.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...